Etiket arşivi beylikdüzü sineklik tamiir

Yaz mevsiminin gelmesi ile beraber sineklikler de kullanım alanı açısından gerekli malzemelerden birisi olmaktadır. En fazla yaz aylarında kullanılan sineklik modelleri, kapalı alanlara sinek ve diğer böceklerin girmesini önlemektedir. Sizlerde zamanla ya da dış etkenler sebebiyle sineklik tamir gereksinimi duyabilirsiniz. Sinekliklerin tamir edilmesi gereken durumlar ise şu şekildedir;

 

– Sineklikte bulunan tülün yırtılması ya da değiştirilmesi halinde,

– Sinekliği tutan menteşenin kırılması halinde,

– Sineklik kolunun gövdeden kırılması durumunda,

– Sinekliklerin kapanmama ya da pencereye tam oturmama durumunda,

– Sinekliğin alüminyum çerçevenin bükülmesi halinde sineklik tamir gerekmektedir. Bu durumların olması halinde yeni bir sineklik almak yerine sineklik tamir yaptırarak, yaz aylarını daha tasarruflu ve rahat geçirebilirsiniz.

Sinekliklerde Menteşe Tamiri Nasıl Yapılır?

 

Sinekliklerin menteşe kısımları plastik malzemeden yapılmıştır. Menteşe kısmındaki plastik malzemeler zamanla sıcak ve soğuk gibi hava koşullarına ve diğer dış etkenlere maruz kaldıkça zarar görebilir. Ayrıca çoğu zaman sinekliklerde menteşe kısımları hava koşulları sebebiyle ana özelliğini kaybeder, sertleşir ve kırılabilir. Özellikle kış aylarında sertleşme durumu yaşayan sineklikler açıp kapanma durumuna bağlı olarak en küçük kasılma halinde kırılır.

 

Menteşe kısımlarının kırılması ya da değiştirilmesi gereken durumlarda tamir işlemi oldukça kolaydır. Öncelikle sineklikler için ebatına uygun yeni bir menteşe almak gerekir. Ardından menteşe bulunduğu yerden yıldız bir tornavida sayesinde çıkarılır. Çıkarılan yere delikler denk gelecek şekilde yeni menteşe koyulur ve tekrar aynı yerden vidalanır. Bu işlem oldukça kolay ve pratik bir uygulamadır.

 

Sineklik Tamir Tük Kısımları Nasıl Değiştirilir?

 

Sineklik tülleri normal tüllerden farklı olan fiberglass malzemelerden üretilmektedir. Bu yüzden yırtılma durumu zamanla ve bir deforme olma sonucunda meydana gelmektedir. Sinekliklerde tül tamiri yapmak için öncelikle tülün etrafında bulunan fitili bulmak gerek. Bu beyaz fitili olduğu yerden çıkartarak, tülün rahat şekilde çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

Yeni tül için sinekliği düz bir zemine yatırın. Tülü sineklik çerçevesinin üst kısmına koyun ve çıkan fitili de bu tülün üstüne koyun. Sineklik fitil makarası sayesinde tül ve fititli aynı yuvaya oturtmaya çalışın. Sinekliğin dört köşesinden de tül çekilerek düz bir hal almasına yardımcı olun. Sineklik tülü çerçeve dışına taşmışsa bir maket bıçağı ile düzgün şekilde kenarlardan kesmeye çalışın.

 

 

Hemen Ara