Etiket arşivi Pencere Tamiri

Pimapen tamir ve arızaları genellikle pimapen montajının olması gerektiği gibi yapılmadığı takdirde ya da kullanıcının hataları nedeniyle yaşanmaktadır.

 

Ev ya da iş yerlerinde bulunan pencereler son derece önemlidir. Pencereler birçok görevi yerine getiren işlevsel araçlardır. Güneş ışığından faydalanmak, ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla çeşitli ebatlarda ve modellerde pencereler bulunmaktadır.

 

Pimapen Sorunları İle Karşılaşıldığında Uzman Ekip İle Çalışmanın Önemi

 

PVC tipi son derece dayanıklı malzemeden yapılmış pencereler kullanıcılarına son derece büyük konfor, kolaylık ve beraberinde rahatlık sağlamaktadır.

 

Sağladığı birçok avantaj nedeniyle son yıllarda pimapen tipi pencereler yoğunluklu olarak talep edilmektedir. Ancak montaj nedeniyle, iklime bağlı çeşitli nedenlerle ya da kullanıcı hatalarından kaynaklı çeşitli sorunlar ile de karşılaşılmaktadır.

 

Bu noktada pimapen tamir kaçınılmaz olmaktadır ancak profesyonel kişilerden destek almak son derece önemlidir. Yaşanan sorunlara kesin bir çözüm üretilebilmesi ve tekrarının yaşanmaması için konusunun uzmanı, profesyonel ekiplerden tamir hizmeti almak bir daha benzer sorunların yaşanmaması açısından önemlidir.

 

Pimapen tamir konusunda hizmet alma arayışına girildiğinde hizmeti sağlayacak firmanın mutlaka konusunun uzmanı ekipler ile çalışıyor olması ve tamir için kullandıkları ekipmanların yüksek teknolojiye sahip olmasına dikkat edilmelidir. Bu noktada konusunda eğitimli ve tecrübeli kişilerden hizmet almak son derece önemlidir.

 

Pimapen Tamir ve Sorun Tespiti

 

 

Ev ya da işyerlerinde kullanılan pimapenler çeşitli model ve yapılarda bulunmaktadır. Pimapenlerde sorun yaşandığında tamir hizmeti alınan firmanın öncelikli olarak yaşanan sorunun montaj hatalarımı, iklim şartlarına bağlı nedenler mi ya da kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunlar mı olduğu öncelikli olarak tespit edilmelidir.

 

Bu tespit işlemi gerçekleştirildikten sonra sorunun giderilmesi ile ilgili olarak donanımlı ekipmanlar ile soruna çözüm üretilmesi gerekmektedir. Bu noktada hizmet sağlayan firmanın mutlaka yüksek teknolojiye sahip ekipmanlara sahip olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Tamir sırasında kullanılan araçlar kadar işçiliğinde önemi büyüktür. Konusunun uzmanı kişiler sayesinde gerçekleştirilen tamir işlemi aynı sorunun bir kez daha yaşanmaması konusunda bir garantidir.

 

Tamir Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Tamir hizmeti alınan firmanın daha önceki referanslarına dikkat edilmesi son derece önemli ayrıntılar arasında yer almaktadır. Tamir gerçekleştirildikten sonra herhangi bir sorun yaşanması durumunda firmaya kolay ulaşılabiliniyor olması ve ek ücret talebinde bulunmamaları önemli ayrıntılar arasında yer almaktadır.

 

Servis hizmeti sağlanan firma ile ilgili olarak bu önemli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Pimapen pencere ( pvc pencere ) kanat ayarı nasıl yapılır? sorusunun birden fazla cevabı var. Pencere sistemlerinde tek standart bir sistem yoktur. Pencere açılımlarında 1 den fazla model bulunmaktadır.

1.Model: Düz Açılımlı Pencere

Düz açılım pencereler ( Sadece Yana Açılımlı ) kolu sadece yukarı çevirerek açılan modeldir. Kanat ayarı 3 farklı noktadan yapılır.

1.Nokta: Açılan pencere kanadın aşağı sarkması sonucu oluşan ayarsızlığı mevcut kanadın içinde bulanan camı takozlayarak kaldırabilirsiniz. İki yan ve üstteki citaları sökün, sonra kolun bulunduğu bölümün üst köşe kısmına hem üstte hem yan kısmına cam takozu koyarak açılan kanadı yukarı doğru kaldırabilirsiniz.

2.Nokta: Yukardaki sarkma durumu söz konusu ise arka kısımda bulanan menteşelerden ayar yaparak kanadı yukarı kaldırabilirsiniz. Kanadı menteşelerdeki pimleri sökerek alın. Üst kısımdaki menteşenin üstten 2 vidası sökün, sonra menteşenin üst kısmını 5mm kadar geriye çekin üstteki vidayı atın sonra alttaki vidayı sökün ve gene 5mm kadar kaydırdıktan sonra vidalayın, 3 orta vidayıda atmayı unutmayın. Açılan kanat yukarı doğru kalkmış olacaktır.

3.Nokta: Açılan kanatlarda sarkma yoksa kilit karşılıklarını ayarlayın. Kilit karşılıklarının ismine zamak denir. Kilitte bulanan pimleri açık konuma getirin ve üst bölümlerinden kasaya doğru çizgi atın. Çizginin hemen üstüne zamakları takın ve ayarlanmış olacaktır. Kilitlerin üstüne bulanan pimlerin kışlık ayarlarını yapmayı unutmayın.

2.Model: Çift Açılımlı Pencere Sistemleri

Çift açılımlı pencere sistemleri günümüzde en çok yaygın olarak kullanılan sistemlerden biridir. Çift açılımlı pencere ayarlarını 4 lük alyan anahtarı ile yapılır. Menteşelerin bulunduğu bölümde alt menteşenin üst kısmında ayar yeri ve yan kısımda ayar yeri bulunmaktadır. Bu yerlerle açılan pencereyi ileri geri ve aşağı yukarı ayarlarını yapabilirsiniz. Üst kısımda pencereyi açtığınıda menteşenin hemen alt kısmındaki yuvanın içinde ayar yeri bulunmaktadır. Bu bölümden pencerenin üst kısmın ileri geri hareket ettirebilirsiniz.

Hemen Ara