Etiket arşivi panjur sistemleri

Panjurlar sürekli açık havaya maruz kaldıkları için zamanla farklı sebeplerden dolayı arıza meydana getirebilirler. Bu arızaların doğru şekilde ortadan kaldırılmasında işi bilen kişiler yani uzmanlar çok önemlidir. Çünkü panjur sistemi yaylı bir mekanizmadan geldiği için yanlış müdahale sonucunda bu yaylı mekanizma daha büyük sorunlara neden olabilir. Panjur tamir hakkında yeteerli bilgiye sahip olmayan kişiler panjur sistemine daha büyük sorunlar açabilir.

Gallery not found with panjur-tamiri alias
Panjurlar yıl boyunca pencerelerde kalan sistemlerdir. Her anlamda evi koruyan bu sistemlere profesyonel bir uzmanın müdahalesi çok önemlidir. Böylece doğru müdahale ve tamir sonrasında panjurlar daha uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır.

 

Otomatik Panjurlar Nasıl Tamir Edilir?

 

Otomatik panjur sistemlerinde kullanıcılardan gelen en fazla şikayet motor kısmında oluşan arıza durumudur. Motor arızalanmalarında kullanıcıların müdahalesi çok doğru olmaz. Genellikle otomatik panjur arızalarında mutlaka panjur tamir yapan kişilerden yardım alınması gerekir. Çünkü, otomatik panjur sistemlerinde motor kısmına müdahale edilmeli ve gerekirse motor değiştirilmelidir.

 

Otomatik panjurlarda motor kısımları markaya ve kullanılan panjura göre değişiklik gösterir. Genellikle kullanıcılar panjur seçimlerinde tercihlerini alüminyum panjurdan yana kullanmaktadır. Bu tür panjur çeşitlerinde öncelikle panjurun motor kısmına bakmak gerekir. Bu kısma giren herhangi bir yabancı madde ya da kir de panjurun doğru şekilde çalışmasını engellemektedir. Eğer böyle bir durum yoksa ve halen motor çalışmıyorsa motorun yenilenmesi gerekebilir.

 

Panjur Tamir ve Meydana Gelen Arızaların Nedenleri Nelerdir?

 

Panjurlarda ortaya çıkan arızalar genellikle otomatik panjur sistemlerinde motor kaynaklı olmaktadır. Motora giren toz, kalıntı ya da kirler motorun doğru ve verimli çalışmasını engelleyerek, panjurlarda arızaya neden olabilir. Bu sebeple, belirli sürelerde panjur motorlarının temizlenmesi gerekir.

 

Panjurlar otomatik olmasa bile zamanla yıpranır ve zamanla arıza verebilir. Çünkü panjur sistemleri sürekli açık havaya maruz kalmaktadır. Yıl boyunca hem kış şartlarını hem de yaz sıcağını alan panjurlar bozulabilir. Ayrıca panjurlar arasında yer alan vida ve yaylı sistemin paslanması, yağlanması ya da hasar görmesi de panjurların çalışmasını engeller. Tüm bu sebeplerden kaynaklı bir sorun olduğunda derhal panjur tamir yapan uzman kişiler ile görüşmekte fayda vardır.

 

Hemen Ara